Moskva 16. septembra 2017 (HSP/Foto:PxHere)

„Ministerstvo zdravotníctva Ruska rozpracúva program rozvoja liečebnej turistiky, vďaka  ktorej by sa počet zahraničných pacientov zvýšil viac ako sedemkrát – do 500 tisíc ľudí zo súčasných 66 tisíc“, píše Izvestia s odvolaním sa na zástupcu ministra zdravotníctva Sergeja Krajevého
Ilustračné foto

Podľa ministerstva dosiahol minulý rok objem zdravotníckej pomoci zahraničným turistom v cenovom vyjadrení vyše 1,5 miliardy rubľov, na ruských medikov sa obrátilo vyše 66 000 pacientov. Počet zahraničných medicínskych turistov môže po zavedení tohto programu dosiahnuť 500 tisíc ľudí ročne, uvádza Izvestia.
Rusi v rámci programu rozvoja medicínskej turistiky plánujú vytvárať regióny – klastre. Krajevoj tvrdí, že medzi nimi bude klaster hlavného mesta, Severozápadný a Novosibírsky, vrátane Tomska. V projekte je okrem toho na jeho realizáciu určený zoznam 17 federálnych pilotných ústavov (napojených na štátny rozpočet).
Na ministerstve vyzdvihujú nevyhnutnosť vytvorenia ratingu lekárskych úradov na základe objektívnych ukazovateľov liečby, vybavenosti a kvalifikácie personálu na poskytovanie kvality lekárskej služby. Štatistika hovorí, že približne 60 % dnešných medicínskych turistov prichádza zo strednej Ázie, tretina prichádza z Európy.
Zástupca ministra predpokladá, že práca s cudzincami sa bude viesť tak prostredníctvom centralizovanej organizácie medicínskej turistiky, ako aj cez vytvorenie medzinárodných oddelení pri stacionároch. Predpokladá sa, že Rusko vďaka tomuto programu vstúpi počas najbližších 10 rokov do pätice štátov, ktoré sú lídrami v poskytovaní medicínskej turistiky.
Podľa ria.ru, srspol.sk

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.