Moskva 23. mája 2018 (HSP/Sputnik/Foto:The Ministry of Defence of the Russian Federation)
 

Uvedenie ruského protivzdušného raketového systému S-500 do sériovej výroby bude významnou udalosťou pre Rusko i jeho vojenských partnerov, uvádza Military Watch Magazine.

Na snímke S-500

Zatiaľ k zaisteniu protiraketovej obrany stačí Moskve už fungujúci systém S-400, S-300V a A-135, ale k odrazeniu nového nebezpečia je zapotreby modernizácia arzenálu PRO. Preto doviesť projekt S-500 do konca je pre Rusko úlohou strategickej dôležitosti, lebo západné krajiny viac vsadili na projekt nadzvukových a medzikontinentálnych balistických rakiet, uvádza sa v článku.
V tejto súvislosti bude S-500 aktívom nesmiernej hodnoty. Systém by mal byť prvou základňou na svete, schopnou odrážať útoky nadzvukových rakiet,” zdôrazňuje portál.
S-500 patrí k novej generácii protivzdušných raketových systémov zem-vzduch. Je to univerzálny komplex ďalekého dosahu a výškového zachytávania so zvýšeným potenciálom protiraketovej obrany, ktorý dokáže zachytávať balistické rakety.
Podľa informácií z verejných zdrojov má S-500 akčný rádius 600 km a bude schopný odhaliť a súčasne zasiahnuť až desať balistických nadzvukových cieľov, letiacich rýchlosťou až sedem kilometrov za sekundu.
 

Príspevok Rusko bude mať nový protivzdušný systém zobrazený najskôr Hlavné správy.