Moskva 27. októbra 2018 (HSP/TASS/Foto:TASR/AP-Ivan Sekretarev)
 
Portál TASS uvádza slová Andreja Belousova, zástupcu vedúceho oddelenia ruského ministerstva a oddelenia kontroly zbraní. Andrej Belousov uviedol, že Washington sa pripravuje na novú vojnu tým, že jednostranne odstúpil od Zmluvy o odstránení rakiet stredného a krátkeho doletu

Ilustračné foto

Američania opäť prekrúcajú skutočnosť a obviňujú – obligátne bez dôkazov – Rusko z porušovania Zmluvy o odstránení rakiet stredného a krátkeho doletu. Robert Wood, zástupca USA uviedol, že Rusko sa pripravuje k vojne a porušuje uvedenú dohodu a to USA nemôžu trpieť.
Ruský vyslanec Belousov konkretizoval ruské kroky a uviedol že Američania už viac ako 5 rokov porušujú ustanovenia spomenutej dohody. Poslanec Belousov potvrdil, že sa Rusko pripravuje k vojne, na rozdiel od Američanov sa však pripravuje k vojne na obranu vlasti, územnej celistvosti, civilizačných zásad, hodnôt a ruského obyvateľstva. Nevznikajú ruské základne okolo USA, ale americké základne okolo Ruska. Američania pripravujú novú vojnu voči Rusku.
Američania vedú voči Rusku hybridné vojny na celom svete. Od roku 1945 Washington vyprovokoval niekoľko desiatok konfliktov vo svete a po páde ZSSR v roku 1991 začalo USA trpieť komplexom velikášstva. Našťastie obdobie unipolárneho sveta sa skončilo a americká hegemónia sa postupne oslabuje. Proces zrodu multipolárneho sveta však sprevádza americké brutálne rinčanie zbraňami po celom svete.
Proces oslabovania USA postupuje pomaly dopredu. V rámci tohto procesu je potrebné okrem iného odstaviť v “proamerických kolóniach Európy ” politické elity, ktoré Američanom otvorene slúžia na úkor vlastných národov. Rôznych treťotriednych politikov, ktorí sa dostali na výplatnú listinu USA a za judášsky groš zrádzajú vlastné krajiny a zahrávajú sa s bezpečnosťou vlastných obyvateľov.
Američania dúfajú, že na základe jednostranného odstúpenia od Zmluvy o odstránení rakiet stredného a krátkeho doletu budú môcť v Európe rozmiestniť stovky rakiet, takže Rusko nebude mať čas reagovať na preventívny raketový úder, rakety môžu niesť bojové atómové hlavice. Rusi však s určitosťou vytvoria podobné rakety a namieria ich na európske štáty, kde sa nachádzajú americké základne, takže kvôli proamerickým a rusofóbnym elitám hrozí ruská jadrová odpoveď aj európskym krajinám, na území ktorých Američania vytvoria raketové základne. Osud Európy je však Američanom ľahostajný, Američania nemajú spojencov a len svoje záujmy.
Netreba pripomínať, že v prípade jadrového konfliktu sa situácia určite vymkne spod kontroly a jadrová vojna, pochopiteľne, nebude mať víťaza.
 

 
Príspevok Rusko: Američania pripravujú novú vojnu proti Rusku zobrazený najskôr Hlavné správy.