Moskva 25. mája 2019 (HSP/Kremlin.ru/Foto:TASR/AP-Evgeniya Novozhenina)

Prezident Ruskej federácie Vladimír Putin prijal v Kremli predsedu vlády Vietnamskej socialistickej republiky Nguyen Xuan Phuca. „Vidieť Vás v Kremli je pre mňa veľkým potešením,“ vyhlásil ruský líder. „Nemusím hovoriť o formálnej stránke našich vzťahov, ktoré majú bezpochyby strategický charakter, sú založené na tradíciách priateľstva a jednoty názorov vo veľmi mnohých otázkach, podotkol

Na snímke zľava ruský prezident Vladimir Putin a vietnamský premiér Nguyen Xuan Phuc

Ruské médiá pripomenuli, že čoskoro si obe krajiny pripomenú dve jubileá. Ako povedal prezident Putin, v júli bude 25. výročie podpísania Zmluvy o základoch priateľských vzťahov a v januári 2020 si pripomenú 70. výročie nadviazania diplomatických stykov. Vladimír Putin tiež vyzdvihol rast obratu tovaru a rozšírenie spolupráce v oblasti hospodárstva a politiky. Konštatoval, že Rusko a Vietnam koordinujú svoje snahy na medzinárodnom poli.

Vietnamský premiér označil Vladimíra Putina za „veľkého a blízkeho priateľa vietnamského národa“ a ubezpečil ho, že Vietnam pripisuje veľký význam výnimočným stykom a všestranným strategickým partnerským vzťahom medzi dvoma krajinami.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj