Moskva 1. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Serkan Senturk)

Ruský prezident Vladimir Putin mal ďalší telefonát s tureckým prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom a išlo už o ich tretí telefonický rozhovor za necelý týždeň. Informoval o tom v stredu Kremeľ, na ktorý sa odvolala tlačová agentúra AP

V strohom vyhlásení Kremeľ uviedol, že obaja lídri diskutovali o vývoji v Sýrii, obzvlášť v meste Aleppo.

Ruský prezident Vladimir Putin (vľavo) a turecký prezident Recep Tayyip ErdoganRuský prezident Vladimir Putin (vľavo) a turecký prezident Recep Tayyip Erdogan

Rozhovor nasledoval po Erdoganovom utorkovom prejave, v ktorom prezident povedal, že tureckí vojaci sú v Sýrii preto, aby skoncovali s vládou sýrskeho prezidenta Bašára Asada. Rusko pritom počas sýrskej občianskej vojny podporuje práve Asada.

Zvyčajne srdečné vzťahy Ruska s Tureckom sa prudko zhoršili, keď turecká stíhačka pred rokom zostrelila ruské vojenské lietadlo pri sýrskej hranici, ale kontakty sa zlepšili, keď sa Erdogan v júni za to ospravedlnil.

Minulý týždeň boli zabití traja tureckí vojaci, čo Ankara pripísala leteckému útoku sýrskych vládnych síl.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.