Londýn 28. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto: Embassy of the Russian Federation Residence, Kensington Palace Gardens – Roger Templeman)
 
Rusko a Británia začnú v januári vracať určitý počet diplomatov na svoje ambasády v druhej krajine po tom, ako v prvej polovici roka došlo následkom kauzy Skripaľ k vyhosteniu desiatok pracovníkov veľvyslanectiev. Oznámila to v piatok tlačová agentúra Reuters s odvolaním sa na ruskú ambasádu v Londýne

Na snímke ruské veľvyslanectvo vo Veľkej Británii, Holland Park, Londýn.

Ministerstvá zahraničných vecí ani jednej z krajín sa k tomuto vyhláseniu bezprostredne nevyjadrili.
“Dosiahli sme všeobecnú dohodu, že v priebehu januára začneme obnovovať diplomatický štáb v Moskve i Londýne. Som si istý, že sa to bude týkať všetkých zamestnancov, avšak najmenej polovica štábu sa vráti na svoje pozície,” uviedol ruský veľvyslanec v Británii Alexander Jakovenko. Hovorca ruskej ambasády jeho slová potvrdil.
Británia vyhostila 23 ruských diplomatov v súvislosti s obvineniami, že Kremeľ stál za marcovým útokom toxickou látkou na bývalého ruského agenta Sergeja Skripaľa a jeho dcéru v anglickom meste Salisbury. Rusko, ktoré odmieta akúkoľvek účasť na tomto prípade, recipročne poslalo domov rovnaký počet zamestnancov britskej ambasády.
 
Príspevok Rusko a Británia začnú v januári vracať diplomatov na svoje veľvyslanectvá zobrazený najskôr Hlavné správy.