Moskva 20. augusta  2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)

Ruské orgány činné v trestnom konaní nevnímajú zatiaľ útok nožom, pri ktorom miestny občan v sibírskom meste Surgut zranil sedem ľudí, štyroch z nich ťažko, ako teroristický čin
Ruskí vyšetrovatelia skúmajú všetky možné verzie útoku v Surgute

Platí to napriek tomu, že sa k zodpovednosti za útok prihlásil tzv. Islamský štát (IS), ktorý tak učinil obvyklými kanálmi vrátane agentúry Amák a ktorý políciou zastreleného útočníka označil za svojho vojaka. Pravosť tohto vyhlásenia sa však nedá overiť.
Vyšetrovací výbor Ruskej federácie, ktorý vzhľadom na veľkú rezonanciu útoku v spoločnosti prevzal jeho vyšetrovanie, dnes v Moskve oznámil, že vyšetrovatelia skúmajú všetky možné verzie zločinu.
Zdravotný stav ťažko zranených hospitalizovaných v miestnej nemocnici je podľa dnešných informácií ruských médií naďalej vážny.
O mužovi, ktorého zadržanie zachytili kamery miestnej televízie C-1, vysvitlo, že s útokom nemal nič spoločného.
Dejisko útoku, mesto Surgut, ktoré má 320.000 obyvateľov a je centrom ropného a plynového priemyslu na Sibíri, patrí medzi najbohatšie v Ruskej federácii. Leží vo vzdialenosti 2100 km východne od Moskvy.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.