Khan ash-Shih 28. februára 2018 (HSP/RusVesna/Foto:RusVesna)

Sýrskym vládnym vojskám sa podarilo vyhnať protiasadovské proamerické bandy z mestečka Khan ash-Shih. Do mesta Rusi dopravili humanitárnu pomoc a v meste začali svoju činnosť aj ruskí lekári. Informáciu priniesol portál RusVesna.
Ruskí vojaci s humanitárnou pomocou prišli do mesta vo východnej Ghute

Bojové aktivity v mestečku Khan ash Shih kulminovali pred niekoľkými mesiacmi. Miestni obyvatelia prakticky zabudli čo to je mierový život, obyvateľov terorizovali proamerické skupiny. Silnejúci tlak vládnych vojsk však zapríčinil, že veľká časť proamerických teroristov mesto opustila a zvyšní členovia bandy sa po rokovaniach s predstaviteľmi ruskej a sýrskej armády vzdali vládnym silám. Odovzdali takmer 400 útočných pušiek a guľometov, 3 americké protitankové komplexy M47 Dragon, 2 staršie tanky T-55, 2 bojové vozidlá pechoty, 4 systémy protivzdušnej obrany Šilka.
Rusi presunuli v posledných hodinách do mesta Khan ash-Shih takmer 2 tony humanitárnej pomoci (medikamenty, ryža, múka, cukor, konzervy s mäsom). Civilistom poskytujú pomoc aj ruskí vojenskí lekári.
Ide o reálnu pomoc v reálnom čase. Na rozdiel od protiasadovskej organizácie “Biele prilby” Rusi reálne pomáhajú a neprodukujú fake informácie, hodné Oscara. Sýrčania sú radi, že protiasadovské bandy podporované Američanmi, ktorí majú plno rečí o demokracii, museli z mesta utiecť a situácia sa postupne vracia do normálu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.