Damask/Moskva 6. júla 2017 (HSP/rusvesna/Foto:rusvesna)

Portál rusvesna venoval pozornosť misii ruských vojenských odborníkov, ktorí pôsobia v Sýrii a participujú na tom, aby členovia protiasadovskej opozície zložili zbrane
Po tom, čo členovia protiasadovskej opozície napáchali v Sýrii sa mnohí členovia obávajú dostať do sýrskeho zajatia a v prípade ak stoja proti regulérnym sýrskym jednotkám radšej pokračujú v bojoch. Rusom však členovia protiasadovskej opozície dôverujú.
Ruskí dôstojníci pomohli ozbrojeným členom sýrskej opozície zložiť zbrane

Dňa 3.7.2017 sa ruským dôstojníkom vzdali do zajatia členovia skupiny Hayat-Tahrir al-Sham v meste Idlib v provincii Hama. Podľa ich slov sú už unavení z bojov a chcú sa vrátiť domov.
Ruskí dôstojníci pomohli ozbrojeným členom sýrskej opozície zložiť zbrane
Rusi priviedli členov skupiny do zberného tábora, kde preveria zajatcov členovia sýrskej a ruskej tajnej služby. Ak ide o mužov, ktorí nespáchali vojnové zločiny, sýrska vláda garantuje pre nich celkovú amnestiu. Takúto taktiku použili Sýrčania a Rusi už aj v minulosti pri oslobodzovaní Aleppa a s takouto taktikou mali veľa úspechov. Nervozitu však vykazujú Američania, ktorí si neželajú, aby členovia ich zástupnej armády skladali zbrane. Ešte v júni 2017 sa vzdalo Rusom 20 členov  Dzebchat an-Nusry, ktorí vstúpili do radov tejto teroristickej organizácie v roku 2016, pretože nemali ako finančne zabezpečiť svoje rodiny.
Podľa vyhlásení ruských odborníkov i predstaviteľov sýrskej vlády, mnohí z bojovníkov protiasadovských organizácii boli prinútení bojovať v radoch teroristov, z finančných dôvodov, alebo sa obávali o bezpečnosť svojích blízkych.
Každý úspešný pokus pri ktorom sa vzdajú členovia protiasadovských zoskupení má v radoch protiasadovskej opozície nesmierny ohlas a prináša so sebou ďalšie pokusy o nadviazanie nových kontaktov zo strany protiasadovskej opozície s cieľom vzdať sa Rusom a zložiť zbrane.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.