Ruskí diplomati, vyhostení z USA v rámci kauzy Skripaľ, sa vrátili do vlasti

Moskva 1. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Pavel Golovkin)
 
Lietadlo vezúce ruských diplomatov, ktorých spolu s rodinami vyhostili zo Spojených štátov v súvislosti s kauzou otravy bývalého dvojitého ruského špióna Sergeja Skripaľa a jeho dcéry Julije v Británii, pristálo v nedeľu na letisku v Moskve. Informovala o tom tlačová agentúra AP s odvolaním sa na ruské agentúry.

Ilustračné foto

Lietadlo, ktoré pristálo na moskovskom medzinárodnom letisku Vnukovo, priviezlo diplomatov z ruského veľvyslanectva vo Washingtone. V priebehu nedele sa očakáva aj prílet ďalšieho lietadla s ruskými diplomatmi a rodinami z konzulátu v New Yorku a z ruskej misie pri OSN.
Spojené štáty minulý týždeň nariadili odchod 60 ruských diplomatov, a to v rámci rozsiahleho vyhosťovania ruských diplomatov z Británie i niektorých jej spojeneckých krajín, ktoré tak urobili gesto solidarity so Spojeným kráľovstvom. To bolo nútené reagovať na útok na bývalého plukovníka ruskej vojenskej rozviedky GRU Skripaľa a jeho dcéru Juliju, ktorý sa odohral 4. marca v anglickom meste Salisbury.
K vyhosteniu ruských diplomatov pristúpilo spolu 29 štátov sveta. Slovensko sa zatiaľ k tejto iniciatíve nepripojilo.
Británia z útoku, pri ktorom bola použitá nervovoparalytická látka novičok, obvinila Moskvu. Tá akúkoľvek spojitosť s prípadom Skripaľ neoblomne odmieta a nariadila vyhostenie rovnakého počtu západných diplomatov.
 
Príspevok Ruskí diplomati, vyhostení z USA v rámci kauzy Skripaľ, sa vrátili do vlasti zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)