Ruského veľvyslanca v Sudáne našli mŕtveho v bazéne

Chartúm 24. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Damian Dovarganes)

Ruského veľvyslanca v Sudáne, skúseného diplomata Mirgajasa Širinského, našli mŕtveho v bazéne jeho rezidencie v sudánskom hlavnom meste Chartúm. Podľa predbežného vyšetrovania zomrel pravdepodobne na infarkt, informovala dnes spravodajská stanica BBC.
Ilustračné foto

Podľa polície zomrel 63-ročný Širinskij v stredu večer. Po tom, ako ho personál veľvyslanectva našiel bez známok života, privolali lekára, ktorý však už skonštatoval iba jeho smrť, uviedol ruský rezort zahraničných vecí.
Širinskij sa narodil v roku 1954 a v ruských diplomatických službách pôsobil od roku 1977.
Plynule ovládal arabčinu a angličtinu. Bol absolventom Moskovského štátneho inštitútu medzinárodných vzťahov (MGIMO). Za veľvyslanca v Sudáne ho vymenovali v roku 2013. Predtým bol veľvyslancom Ruskej federácie v Rwande. Počas svojej diplomatickej kariéry zastával zastupiteľské funkcie aj v Egypte, Jemene a Saudskej Arábii.
Ide už o štvrté úmrtie vysokopostaveného ruského diplomata v cudzine za necelý rok. V decembri zastrelili v Ankare veľvyslanca v Turecku Andreja Karlova. Vo februári zomrel vo svojom newyorskom úrade veľvyslanec pri OSN Vitalij Čurkin. O mesiac neskôr v Naí Dillí podľahol chorobe veľvyslanec v Indii Alexander Kadakin.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.