Ruské superzbrane sú pre NATO nočnou morou

Moskva 18. júla 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Vadim Savitsky/Russian Defense Ministry)
 
Podľa portálu The National Interest sa najväčšie nočné mory pre NATO na čele s USA stávajú realitou. Konkrétne sa má jednať o ruské protitankové riadené strely High Explosive Anti-Tank – ATGM.

Ilustračné foto

“Zdá sa, že Rusko predbehlo ostatný svet vysoko výbušnými a termobarickými hlavicami pre protitankové riadené strely, pretože prakticky každý náboj v inventári ruskej armády má inú variantu týchto hlavíc,” píše sa v článku. Informoval portál prvnizpravy.
Napríklad náboje ATGM “Metis” sú vybavené podobnými hlavicami, rovnako ako rakety “Ataka”, ktoré sú “pomerne nebezpečným potenciálom”, skonštatoval autor článku.
Schopnosť ATGM zasiahnuť relatívne malé ciele na vzdialenosti väčšiu ako päť kilometrov výrazne rozširuje rozsah schopností ozbrojených síl.
Jedným z najčastejších metód používania ATGM je paľba z vrtuľníka.  Rusko používa raketu 9M120F (druh ATGM), ktorá je vybavená kombinovanou hlavicou – výbušnou a objemovo-detonujúcou – pri akciách útočných vrtuľníkov Ka-50 k zničeniu bojovníkov v Sýrii.
Autor článku vyzdvihol hlavne  rakety ATGK “Kornet”, ako jedny z “najsilnejších a najpresnejších” projektilov. Podľa neho termobarické rakety, spolu so schopnosťou sledovať nepriateľa, robia z “Kornetu” mocný nástroj pre takzvané prístupové systémy (A2 / AD).
Odborník tiež ozrejmil, že tieto ruské bojové systémy nie sú náročné na prípravu a dokážu byť rýchlo uvedené do boja.
Je síce pravdou, že vojenská organizácia NATO na čele s USA dáva na zbrojenie až 20-krát viac peňazí než Rusko, no na ruské moderné a efektívne zbrane jednoducho nemajú.
Samuel Gdovin
 
Príspevok Ruské superzbrane sú pre NATO nočnou morou zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)