Ruské ministerstvo obrany: Americký torpédoborec predviedol iba nepodarený pokus o únik pred ruskými loďami

Moskva 6. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Konstandinos Goumenidis/US Navy)
 
Posádka amerického torpédoborca ​​McCampbell, ktorá preplávala v blízkosti základne ruskej Tichomorskej flotily, predviedla iba nevydarený pokus o únik pred ruskými loďami, ktoré ju sprevádzali, povedal hovorca Ministerstva obrany RF, generálmajor Igor Konašenkov

Ilustračné foto

Konašenkov povedal, že sa torpédoborec nepriblížil k ruským výsostným vodám bližšie ako na 100 km a tiež, že plával pod kontrolou veľkej lode Admirál Tribuc a lietadiel Námorného letectva Tichomorského loďstva.
“Ak niečo posádka amerického torpédoborca predviedla, tak potom len nepodarený pokus o únik pred tichomorským loďstvom, ktoré ho sprevádzalo. V súčasnej chvíli predvádza posádka torpédoborca ​​McCampbell svoju, odvahu ‘na vzdialenosť viac ako 400 km od ruských výsostných vôd, v centrálnej časti Japonského mora,” povedal.
Americké vojenské námorníctvo predtým informovalo, že raketový torpédoborec McCampbell preplával v stredu v bezprostrednej blízkosti zálivu Petra Veľkého v Prímorí, kde sa nachádza základňa Tichomorskej flotily RF. Podľa slov hovorkyne americkej Tichomorskej flotily Rachel McMarrovej preplával McCampbell v blízkosti zálivu Petra Veľkého, aby hodil rukavicu nadmerným námorným nárokom Ruska a podporil právo, slobodu a legitímne použitie mora, ktoré patrí USA a ostatným štátom.
Manéver torpédoborca USS McCampbell nazvala hovorkyňa operáciou Slobodná navigácia. “Tieto operácie demonštrujú, že USA budú lietať, plávať a konať všade, kde to povoľuje medzinárodné právo. Týka sa to ako Japonského mora, tak ostatných oblastí na celom svete,” dodala.
Záliv Petra Veľkého je jeden z najväčších v Japonskom mori. Obmýva ostrov Russkij a mesto Vladivostok, kde sa nachádza základňa Tichomorskej flotily Vojenského námorníctva RF.
 
Príspevok Ruské ministerstvo obrany: Americký torpédoborec predviedol iba nepodarený pokus o únik pred ruskými loďami zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)