Moskva/Washington 23. marca 2019 (HSP/RusVesna/Foto:Screenshot:YouTube)
 

Portál RusVesna publikoval informácie o nových skúškach rakiet Kindžal, ktoré znervózňujú nielen americkú spoločnosť, ale aj amerických vojenských odborníkov. Američania v roku 2019 vložili do vojenského rozpočtu 725 miliárd USD, a každoročne minú na obranu približne 10 násobok toho, čo Rusko. Napriek tomu nedokážu vyvinúť zbrane, ktoré by dostali Rusko pod kontrolu

Ruské Mig-31 s Kinžalmi

Kanál CNBC 21. marca informoval Američanov, že Rusi odskúšali 20 rakiet Kindžal, voči ktorým nielenže USA nemajú protiztbraň, ale raketu podobných parametrov ako Kindžal nedokážu vyvinúť minimálne 10 rokov. Rusi ich v raketách predbehli o dve generácie. Americkí odborníci uviedli, že do posledných skúšok 21. marca 2019 Rusi vyskúšali Kindžaly už trikrát – vystrelili ich z lietadiel Mig-31 a Tu-22.
Američania sa Kindžalov nemusia obávať – Rusko neútočí vojensky na cudzie krajiny (Granada, Panama, Vietnam, Sýria, Afganistan, Irak, Juhoslávia, Sudán Lýbia). Stačí keď sa Američania budú správať korektne, slušne a budú dodržiavať medzinárodné právo a nemusia sa ničoho obávať.

Nejaké rozprávky pre svoje obyvateľstvo, ktoré sa Kindžalov a zaostávania za Ruskom vo vývoji rakiet obáva, budú síce musieť americkí politici vymyslieť, to by však nemalo byť pre mainstreamovú mašinériu v USA väčší problém. Americké média určite dokážu presvedčiť veľkú časť amerických občanov, že Rusko je hrdzavá benzínová pumpa, tesne pred rozpadom, ktorá sa snaží tváriť ako štát. A tých Američanov, ktorí naozaj nie sú blbí (každoročne sa zvyšuje počet Američanov ktorí nedôverujú mainstreamovým médiám), už aj tak americký mainstream presvedčiť nedokáže. Títo Američania sa však paradoxne obávajú viac vlastnej vlády, ako ruskej hrozby.
Takže, Američania si budú musieť na to, že svet je viacpolárny zvyknúť. Čoraz viac bežných Američanov chápe, že dane, ktoré platia nejdú na vývoj skutočných zbraní, ale na organizovanie farebných revolúcií a do rúk zbrojárskych koncernov. Generácia amerických vojenských jastrabov však postupne končí, časť z nich umiera, pretože je v požehnanom veku a časť sa podarilo Trumpovi odstaviť.  Takisto treba vnímať pozitívne aj skutočnosť, že vnútropolitický boj v USA silnie a tento trend bude pokračovať aj v najbližších rokoch.
 
Video ruských Mig-31 s Kinžalmi 


 
 
Príspevok Ruské Kindžaly ďalej znervózňujú Američanov zobrazený najskôr Hlavné správy.