Ruské diaľkové bombardéry Tu-22M3 opäť úradovali v Sýrii

Sýria 18. novembra 2017 (HSP/Foto: TASR/AP-Russian Defense Ministry Press Service via AP)

Portál rusvesna priniesol informáciu o útoku ruských diaľkových bombardérov Tu-22M3 v Sýrii. Lietadlá vzlietli zo základne v Rusku, preleteli nad územím Iránu a Iraku, zaútočili na určené ciele ISIS v provincii Deir ez Zor v blízkosti mesta Abu Kemal a po úspešnom útoku sa vrátili na ruskú základňu.
Na archívnej snímke z ruského ministerstva obrany z 23. januára 2017 ruské vojenské lietadlá Tu-22M3 útočia na ciele Islamského štátu (IS) pri Deir el-Zour na východe Sýrie.

Spolu zaútočilo šesť ruských diaľkových bombardérov, lietadlá v sýrskom vzdušnom priestore sprevádzali stíhačky Su-30SM z ruskej leteckej základne v Hmeimmime.
Keďže ruské diaľkové lietadlá Tu-22M3 neútočia na bezvýznamné ciele, je zrejmé, že zničili pri nálete dôležité ciele. Kvôli bežným teroristom ISIS ozbrojených Kalašnikovmi by ruské bombardéry neleteli z Ruska až do Sýrie, takže ciele naozaj stáli za to. Cieľom útoku sa stali opätovne riadiace centrá, sklady a miesta, kde sa nachádzala obrnená technika. Z minulosti je známe, že komunikačné centrá bývali vo väčšine prípadov plné najvýznamnejších poľných veliteľov, prípadne cudzích inštruktorov.
Uvedené ciele, na ktoré v posledných hodinách ruské diaľkové bombardéry zaútočili boli pravdepodobne aj silne chránené, takže útok bojových ruských bombardérov a vrtuľníkov by sa mohol niesť v znamení strát medzi ruskými strojmi. Ktoré krajiny dodávali do Sýrie moderné protivzdušné prenosné raketové systémy a ktorým skupinám, je z minulosti všeobecne známe.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)