Damašk 29. augusta 2018 (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP-Syrian Civil Defense White Helmetsň
 
Príslušníci Bielych prilieb dodali veľký náklad toxických látok do skladu v sýrskom meste Sakarib, ktorý používa koalícia islamských jednotiek Ahrar aš-Šám. Informoval o tom na brífungu Alexej Cygankov, vedúci ruského centra pre zmierenie znepriatelených strán v Sýrií.

Ilustračné foto

Chemické zbrane boli dodané v dvoch veľkokapacitných autách. Autá boli sprevádzané ôsmymi zástupcami organizácie Biele prilby. V sklade ich čakali dvaja vysokopostavení velitelia ilegálnej ozbrojenej skupiny. Tieto informácie poskytlo niekoľko nezávislých zdrojov z provincie Idlib.
“Neskôr bola časť nákladu premiestnená v plastových sudoch na inú základňu v južnej časti provincie Idlib, aby sa zinscenovalo použitie chemických zbraní za účelom následného obvinenia vládnych síl z ich použitia proti civilnému obyvateľstvu,” uviedol hovorca strediska.
Ruské centrum pre zmierenie naďalej vyzýva veliteľov nezákonných útvarov, aby sa vzdali ozbrojených provokácií a začali mierové riešenie situácie v oblastiach spadajúcich pod ich kontrolu.
 
Príspevok Ruské centrum pre zmierenie znepriatelených strán: Príslušníci Bielych prilieb dodali toxické látky do skladu bojovníkov v Sýrií zobrazený najskôr Hlavné správy.