Moskva 8. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/Russian Emergency Situations Ministry Press Service)

Takmer šesť miliárd rubľov (približne 82 miliónov eur) vyčlení ruská vláda z rezervného fondu na boj proti lesným požiarom, ktoré v posledných týždňoch zachvátili rozsiahle oblasti Sibíri. S odvolaním sa na vyhlásenie ruského premiéra Dmitrija Medvedeva o tom vo štvrtok informovala agentúra Interfax

Na leteckej snímke ruského ministerstva pre mimoriadne situácie je lesný požiar v regióne Krasnojarsk na východe ruskej Sibíri

“Navrhujeme, aby bolo zo štátnej rezervy vyčlenených takmer šesť miliárd rubľov na hasenie lesných požiarov v niektorých oblastiach,” uviedol na margo prírodnej katastrofy Medvedev.

Podľa premiérových slov je najvážnejšia situácia v troch regiónoch, a to v Irkutskej oblasti, v Krasnojarskom kraji a v Jakutsku.

“Práce na hasení požiarov už prebiehajú a sú pri nich nasadzované lietadlá Federálneho ministerstva pre mimoriadne situácie (MČS) a ministerstva obrany, ako aj iná technika,” dodal Medvedev.

Podľa informácií ruskej služby vzdušnej ochrany lesov horí ku 8. augustu v Irkutskej oblasti 74 požiarov s celkovou rozlohou 113 526 hektárov. V Krasnojarskom kraji zaznamenali 94 požiarov na ploche 59 355 hektárov a v Jakutsku horí podľa správ služby 13 požiarov na 1 110 hektároch.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj