Moskva 10. augusta 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Maxim Blinov)
 

USA zavedením nových protiruských sankcií prezradili, že objednali otravu v Salisbury, myslí si zástupkyňa predsedu Štátnej dumy Irina Jarovaja.

Na snímke Irina Jarovaja

„USA odtajnili fakt, že objednali sprostú a zjavnú inscenáciu otravy Skripaľových… Operáciu novičok nevykonali žiadni nováčikovia v zavedení sankcií po celom svete, ktorí sa nikdy neobávali, že budú usvedčení zo lživých obvinení proti iným krajinám, pokračovali a pokračujú vo svojich plánoch na zbedačenie týchto krajín a národov,” cituje výrok Jarovej jej tlačová služba.
Politička označila sankcie za nový spôsob medzinárodných zločinov. „Sankcie sú novou formou medzinárodných zločinov povýšených na zákon. Mechanizmus sankcií proti Rusku, ktorý bol spustený v USA, funguje práve týmto spôsobom. Americká sankčná politická robotechnika je vynález ohrozujúci mier a bezpečnosť v globálnom meradle,” povedala na záver Jarovaja.
 

Príspevok Ruská poslankyňa: USA sankciami prezradili, že sú objednávateľom “otravy” Skripaľových zobrazený najskôr Hlavné správy.