Moskva 28. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Sergey Ponomarev)
 
Bývalý ruský futbalový reprezentant Andrej Aršavin sa domnieva, že pre tamojšiu najvyššiu súťaž by bolo najlepšie, keby sa v nej opäť hralo systémom jar – jeseň. “Mali by sme hrať čo najviac zápasov v lete, nie dávať si vtedy dlhú prestávku. Súčasný systém jeseň – jar doslova ´zabil´ našu druhú ligu. Šesť mesiacov v roku sa v nej nehrá, pretože mužstvá majú dve dlhé pauzy – okrem letnej aj zimnú,” vyhlásila jedna z najväčších hviezd ME 2008 podľa webu denníka Sport-Express

Na snímke ruský futbalista Andrej Aršavin

Podľa 37-ročného rodáka z Petrohradu by sa infraštruktúra v ruskom futbale pohla viac dopredu, keby si aj iné kluby vzali príklad z modelu FK Krasnodar. “Ideálne by bolo postaviť päť alebo šesť mládežníckych akadémii podobných tej, akú postavili v Krasnodare. Taktiež som za myšlienku akéhosi mládežníckeho šampionátu do 19 rokov, na ktorom by sa zúčastnili nielen mužstvá z Ruska, ale aj Bieloruska, Kazachstanu, Arménska a Azerbajdžanu,” doplnil Aršavin.
Niekdajší hráč Arsenalu Londýn či Zenitu Petrohrad si taktiež myslí, že ruská liga je pre fanúšikov zaujímavejšia ako napríklad francúzska Ligue 1, talianska Serie A či dokonca nemecká I. bundesliga. “Keď ruskú ligu vyhrá každý rok iné mužstvo, pre mňa osobne je to dobré. Francúzska najvyššia súťaž sa v podstate nedá sledovať, pretože od začiatku je jasné, že titul získa Paríž St. Germain. V Taliansku je to zas Juventus Turín a v Nemecku Bayern Mníchov. Myslím si, že z tohto pohľadu máme v Rusku zaujímavejšiu ligu, čo je dobré nielen z pohľadu fanúšikov, ale aj rozvoja samotného športu,” zakončil Andrej Aršavin.
 
Príspevok Ruská liga je zaujímavejšia ako bundesliga či Serie A, myslí si Aršavin zobrazený najskôr Hlavné správy.