Moskva 13. februára 2018 (HSP/Iran-daily/Foto:TASR/AP-Ivan Sekretarev)

Iránsky portál Iran-daily venuje pozornosť vyhláseniu ruského ministerstva zahraničných vecí Sergeja Lavrova, ktorý obviňuje Američanov z predpojatosti voči Iránu. Rusi uviedli, že Irán nie je jedinou krajinou v regióne, ktorá rozširuje svoj program balistických rakiet.
Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov

„Existujú aj ďalšie krajiny v regióne s tým istým programom. Musíme sa na to pozerať ako na celok. Sotva je odôvodnené miešať nukleárne záležitosti s ľudskými právami a zaradiť túto otázku do agendy, či by mal Irán prestať so svojimi krokmi v regióne … podľa môjho názoru, za týmito akciami USA je priamo vidieť diskriminačný, zaujatý, neoprávnený a zákerný prístup,“ citovala Sergeja Lavrova v rozhovore pre ruskú televíziu ruská tlačová agentúra Sputnik.
Na inom mieste sa ruský minister zahraničia odvolal na iránsku jadrovú dohodu, oficiálne známu ako „Spoločný komplexný akčný plán (JCPOA)“ ktorý hovorí o tom, že „táto dohoda je účinná a efektívna“.
Američania majú príslovie: „Ak to nie je rozbité, neopravovať!“. Táto dohoda nie je v skutočnosti vôbec rozbitá a je veľmi efektívna. Američania sa ju snažia „opraviť“ predtým, ako ju „rozbijú“. „Tak je to zlé,“ zdôraznil Lavrov.
Americký prezident Donald Trump, ktorý nariadil zrušiť jadrovú dohodu s Iránom, podpísanú v roku 2015,  sa 12. januára rozhodol, že tretíkrát predĺži pozastavenie sankcií ako súčasť významnej dohody, oficiálne známej ako Spoločný komplexný akčný plán (JCPOA).

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.