New York 11. októbra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)
 
Už od roku 2014 stojí ruská ekonomika na “najviac pesimistických scenároch”, centrálna banka je pripravená na sankcie aj na nižšie ceny ropy, domnieva sa novinár z Forbes Ken Raposa

Ilustračné foto

Autor cituje slová prvej podpredsedníčky centrálnej banky Ksenii Judajevovej, ktorá nedávno uviedla, že regulátor vzal do úvahy všetky scenáre zhoršenia situácie, vrátane zníženia ceny ropy na 35 dolárov za barel. Zároveň podotýka, že ruský rozpočet je založený na cene ropy v rozmedzí 50 dolárov a ak sa cena za surovinu dostane pod túto úroveň, bude musieť byť znížený.
Článok Forbesu tiež uvádza, že Spojené štáty sa znovu vyhrážajú Rusku novými sankciami.
“Najatí právnici rôznych oligarchov, ktorí sa nachádzajú vo Washingtone, sa snažia presvedčiť kongresmanov, aby boli prijaté sankcie voči ich konkurentom, ale administratíva Trumpa sa tradične zaoberá zavedením individuálnych opatrení proti významným Rusom so známymi menami,” píše.
Novinár zdôrazňuje, že Moskva má plán dokonca aj v prípade, že Spojené štáty obmedzia krajinu, čo sa týka používania dolára. Myslí sa tým s najväčšou pravdepodobnosťou “dedolarizačná” politika ruského hospodárstva.
 
Príspevok Ruská ekonomika je pripravená na akékoľvek sankcie, uviedol Forbes zobrazený najskôr Hlavné správy.