Moskva 28. septembra 2017 (HSP/Foto:Screenshot youtube)

Rusi sú po smrti svojho generála v Sýrii  naladení značne bojovo
Do Sýrie povolali aj ďiaľkové bombardéry a úspešne pokračujú v likvidácii príslušníkov sýrskych teroristických bánd. Včera zlikvidovali 5 významných poľných veliteľov Dzebchat an Nusry. Informácie priniesol portál rusvesna, ktorý sa odvolal na slová oficiálneho predstaviteľa Ministerstva obrany, generálmajora Igora Konašenkova.
Ilustračné foto

Išlo o teroristov zo skupiny, ktorá napadli  skupinu 29 ruských vojenských policajtov. Podľa generálmajora Konašenkova všetci mŕtvi poľní velitelia patrili do skupiny Haiyaat Tahrir as Sham. Teroristi boli presvedčení, že sú dobre ukrytí a Rusi nevedia, kde sa nachádzajú. Mýlili sa, ruská tajná služba mala dostatok informácii o mieste, kde sa poľní velitelia teroristov nachádzali. Odpočívajúci teroristi spolu s 32 členmi svojej osobnej stráže o ničom netušili, keď  budovu, v ktorej sa nachádzali zasiahli rakety z ruských bojových lietadiel.
Raketami boli zlikvidovaní Abu Sulman as Saudi (hlavný veliteľ južnej skupiny teroristov v Idlibe), Abu al Abbas Anadin (emir pre finančné otázky), Abu Hasan (poradca vojenského ministra an Nusry Abu Muhammada al Dzulani), Valid al Mustafa (pomocník duchovného lídra Abdalla al Muheisniho) a tiež Abu Mudzahid, hlavný šariátsky sudca v Idlibe.
Podľa Igora Konašenkova  okrem 5 poľných veliteľov a 32 spomenutých členov ochranky ruské rakety zničili aj sklad bojových zásob a šesť pickupov s ťažkými guľometmi. Smrť poľných veliteľov teroristov potvrdilo viacero nezávislých kanálov, vrátane viacerých arabských televíznych kanálov.
Teroristi by už mali konečne pochopiť, že Rusov je potrebné sa báť. Čečenskí teroristi boli podstatne bojaschopnejší a tvrdší ako sýrski teroristi, po dvoch ruských kampaniach v Čečensku ostali na žive len slušní Čečenci, zorganizovaní okolo prezidenta Ramzana Kadyrova. Čečenských teroristov, ktorí sa spoliehali na americkú alebo saudskú pomoc, Rusi vymazali zo zemského povrchu a vyzerá to tak, že v Sýrii sa Rusi rozhodli postupovať rovnako.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.