At Tanfe 23. marca 2019 (HSP/RusVesna/Foto:Screenshot:YouTube)
 
Portál RusVesna publikoval zaujímavú správu, ktorú uviedli na brífingu ruských ozbrojených síl v Sýrii. Ruskí vojaci začínajú s aktivitami, na konci ktorých môže byť definitívny zánik americkej okupačnej zóny v sýrskom At Tanfe

Ilustračné foto

Ide o príjemnú správu, za ktorou vidieť niekoľko faktorov. V prvom rade Trump chce opustiť Sýriu a kvôli tomu sa dostal do problémov s protitrumpovskou opozíciou. V druhom rade americkí vojaci sa už začínajú obávať o svoju bezpečnosť, v poslednom roku neznámi ozbrojenci už niekoľkokrát úspešne zaútočili v Sýrii na americké sily v oblastiach kontrolovaných Kurdami a medzi mŕtvymi boli aj Američania. Teraz sa cieľom  útokov môžu stať aj oblasti v at Tanf, kde sa takisto nachádzajú Američania v rozpore s medzinárodným právom.
Ruský generálmajor V. M. Kupčišin na stretnutí s predstaviteľmi sýrskych ozbrojených síl a tajných služieb uviedol že informovali už aj Američanov v Jordánsku. Američanom Sýrčania potvrdili, že utečenecký tábor Rukban, vedľa ktorého sa v tesnej blízkosti nachádza americká základňa  takisto chcú zrušiť. To sa nepáči Američanom, pretože ak tábor zmizne, nebudú sa už môcť Američania ukrývať za civilistov (veľká časť civilistov sú proamerickí teroristi a ich rodinní príslušníci). Rusi a Sýrčania informovali aj Jordáncov. Rusko sa už obrátilo v otázke tábora Rukban aj na OSN, tu však bude možné očakávať sabotovanie zo strany USA a Západu
V Rukbane je takmer 40-tisíc utečencov a katastrofálna humanitárna situácia. Američania podporujú proamerických teroristov, tí držia obyvateľstvo v Rukbane ako rukojemníkov. V tábore vládne hlad a infekčné choroby, ktoré majú na svedomí zvyšujúci sa počet obetí. Satelitné snímky ukazujú, ako výrazne sa rozšíril cintorín v blízkosti tábora, mŕtvi civilisti (najmä deti a starší ľudia) však pre Američanov nie sú dôležitým faktorom. Stačí si spomenúť na Albrightovú, ktorá otvorene uviedla, že smrť 500-tisíc irackých detí stála za zvrhnutie Saddáma.
Proamerickí teroristi neumožňujú civilistom opustiť tábor, hoci sýrska vláda už uviedla, že pre všetkých, kto chce tábor opustiť má pripravené iné  možnosti ubytovania. Proamerickí teroristi v Rukbane a Američania na základni v At Tanfe sa boja, že keď by odišlo civilné obyvateľstvo, nič by ich nechránilo pred prípadným útokom vládnych síl.
Počas II. svetovej vojny bolo častou taktikou nacistov nahnať v ZSSR civilné obyvateľstvo pred tanky, aby sovietski vojaci po nemeckých tankoch nestrieľali. Zdá sa, že sa touto nemeckou taktikou inšpirovali aj iní.
 
 
Príspevok Rusi, Sýrčania a Iránci sú pripravení likvidovať teroristické liahne v americkej zóne v Sýrii zobrazený najskôr Hlavné správy.