Damask 19. októbra 2018 (HSP/Foto: Screenshot:YouTube)
 
Komplexy PVO S-300, dodávané do Sýrie, môžu zasahovať ciele vo vzdialenosti až 250 kilometrov, oznámil v piatok na tlačovej konferencii v Medzinárodnej informačnej agentúre Rossia Segodnia vedúci Strediska pre analýzu svetového trhu zbraní Igor Korotčenko. Tento systém by tak dokázal ochrániť celý vzdušný priestor Slovenska z presahom do okolitých krajín

Systém S-300

Dostrel rôznych modifikácií komplexov S-300 činí celkovo 200 až 300 kilometrov.
“Dostrel až 250 kilometrov, tmá práve verzia S-300, ktorá je dodávaná Assadovi. Je to úctyhodné, “povedal Korotčenko v tlačovom stredisku Rossia Segodnia.
Zvlášť podotkol, že lietadlá rádioelektronického boja alebo lietadlá typu AWACS sú výbornými terči, a komplexy S-300 a S-400 ich spoľahlivo ničí.
“V bojovej efektivite, “viackanálovosti” a svojich ďalších možnostiach predbieha S-300 a najmä S-400 mnohonásobne americké komplexy Patriot. Nervózna reakcia Američanov je vlastne daná pochopením toho, že strácajú nielen trh a miliardy dolárov, ale aj geopolitický vplyv, pretože podobné ďalekonosné systémy PVO, to je čistá geopolitika,” zhrnul expert.
 
Príspevok Rusi prezradili dosah systémov S 300 dodaných do Sýrie. Dosah Ruských PVO to je čistá geopolitika zobrazený najskôr Hlavné správy.