Rusi idú proti západným “trendom” a sú čoraz viac konzervatívnejší: Rastie odpor k homosexuálnym nadprávam, potratom a k nevere

Moskva 13. januára 2018 (HSP/Foto:TASR/AP/Richard Drew)

Kým v západných krajinách sú ľudia aj kvôli mediálnej propagande stále viac liberálni a podporujú rôzne zvrátenosti od výmyslu sveta, v Rusku je trend presne opačný. Rusi sú čoraz viac konzervatívnejší, vo veľkej miere odmietajú homosexuálne nadpráva, potraty a manželskú neveru.
Ilustračné foto

Ešte donedávna by si nikto “ani vo sne” nepomyslel, že v silne katolíckom Írsku môžu homosexuáli získať nejaké nadpráva. Írski voliči však po masívnej kampani a propagande v médiách v roku 2015 veľkou väčšinou hlasov schválili v referende návrh na legalizáciu homosexuálnych manželstiev. Manželstvá gejov a lesieb podporilo 62,1 percenta hlasujúcich, čo predstavuje viac ako 1,2 milióna voličov.
Podobné trendy sú v celom západnom svete. Homosexuálne manželstvá sú už uzákonené takmer vo všetkých krajinách západnej Európy a už sa objavujú ďalšie požiadavky na uzákonenie polygamie, pedofílie, či zoofílie. Vzhľadom na liberalizáciu západnej spoločnosti nie je vylúčené, že sa tieto zvrátenosti o pár rokov stanú skutočnosťou.
Zdá sa, že poslednou baštou zdravého rozumu je Ruská federácia. Prieskum sociologického strediska Levada ukázal , že až 81 % Rusov odmieta homosexuálne zväzky. Pritom v roku 1998 to bolo len 68 %. Informoval portál Globe24
Ešte pred desiatimi rokmi v Rusku platilo, že mladá generácia je voči homosexualite tolerantnejšia, než ľudia nad 30 rokov. U mužov bol rozdiel 17 percentuálnych bodov, u žien 12. Terajší prieskum ale potvrdil, že rozdiel už nie je žiadny.
Hlas ľudu vypočul aj ruský prezident Vladimír Putin, ktorý v roku 2014 schválil zákon zakazujúci propagáciu homosexuality pred deťmi.
Rusi taktiež v čoraz väčšej miere odmietajú potraty. Pred dvadsiatimi rokmi ich odsudzovalo len  12 % opýtaných, v súčasnosti je ich už viac ako tretina.
Činili sa taktiež občianski aktivisti, ktorí zozbierali vyše milión podpisov pod petíciu proti potratom, ktorú odovzdali do kancelárie prezidenta Vladimíra Putina. Viac o tejto téme sa dočítate TU.
Rusi kritickejšie pozerajú aj na prípady mimomanželských vzťahov. V roku 1998 neveru odsudzovala polovica opýtaných, teraz zhruba dve tretiny.
Stredná a východná Európa, vrátane Slovenska v súčasnosti stojí na rozhraní. Ľudia majú na výber, či sa pridajú k západným dekadentným trendom, alebo budú v morálnych otázkach nasledovať príklad uvedomelých Rusov.
Samuel Gdovin

ZDROJ >>

Komentujte :)