Berlín 6. februára 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Safeshorts)

Vo svete, kde na vás neustále všade číha nejaké nebezpečenstvo, sa môže hodiť niečo, čo vám dodá aspoň trochu pocitu bezpečia. Presne to bolo cieľom novo vyvinutých nohavičiek proti znásilneniu, ktoré majú chrániť ženy od sexuálnych útokov. V Nemecku sa tešia veľkej popularite, boli rozpredané priebehu niekoľkých okamihov.
Bezpečnostné nohavičky

S nápadom údajne prišla Sandra Seilz (42) z Oberhausenu, ktorá pocítila na vlastnej koži, aké to je, keď sa žena stane obeťou napadnutia. Raz pri behaní na ňu zaútočili traja opití muži, ktorí sa jej snažili stiahnuť nohavice a znásilniť ju. Vďaka zásahu okoloidúcich k tomu ale nedošlo. Svoju skúsenosť nemohla a ani nechcela jednoducho zabudnúť, preto vyvinula spodnú bielizeň, ktoré má niekoľkonásobnú ochranu. Tú zabezpečuje materiál, ktorý je odolný proti trhaniu a strihaniu, ďalšou ochranou je špeciálny strih proti obchytávaniu. Poslednou líniou obrany je kombinačný zámok s integrovaným alarmom, ktorý sa spustí automaticky pri pokuse oblečenie strhnúť. Jeho úlohou je vystrašiť páchateľa.
80 percent dopytu po týchto “kúzelných nohavičkách” prichádza z Nemecka. Pretože nemecké ženy majú o toto oblečenie veľký záujem, plánuje podnikateľka rozšíriť obchod a dokonca plánuje presunutie výroby do Indie. To, že takáto ochranná pomôcka má tak skvelý odbyt práve v Nemecku však nemalo vypovedá o bezpečnostnej situácii v tejto krajine.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.