New York 20. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Bola by to “veľká škoda”, keby iránsku jadrovú dohodu z roku 2015 “zničili darebácki nováčikovia na poli svetovej politiky”
Iránsky prezident Hasan Rúháníadrová dohoda,

Iránsky prezident Hasan Rúhání to uviedol dnes počas svojho prejavu na pôde Organizácie Spojených národov, deň po tom, ako na tom istom mieste zmienenú dohodu ostro kritizoval americký prezident Donald Trump.
Vyhrážaním sa odstúpením od tejto dohody americká vláda “iba ničí svoju vlastnú dôveryhodnosť a podkopáva medzinárodnú dôveru pri vyjednávaní s ňou alebo pri prijímaní slov a sľubov, ktorá dáva svetu,” zdôraznil iránsky líder v prejave v rámci Všeobecnej rozpravy 72. zasadnutia Valného zhromaždenia OSN v New Yorku.
Trumpova “ignorantská, absurdná a nenávistná rétorika” v jeho utorňajšom prejave nebola podľa Rúháního vhodná na to, aby zaznela na pôde OSN.
Rúhání dodal, že Irán nebude prvým, kto by porušil svoju medzinárodnú jadrovú dohodu, “rázne a rozhodne ale zareaguje na akékoľvek jej porušenie ktoroukoľvek stranou”.
Ako dodala agentúra DPA, Trump kritizoval jadrovú dohodu s Teheránom, pričom vyhlásil, že svetoví politici by nemali pri tejto dohode zotrvávať, pokiaľ poskytuje Iránu “krytie” na možné budovanie jadrového programu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.