Teherán 26. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP/Iranian Presidency)
 
Iránsky prezident Hasan Rúhání ostro skritizoval stálu zástupkyňu USA pri OSN Nikki Haleyovú za jej výrok o teroristickom útoku na vojenskej prehliadke v iránskom Ahwaz

Na snímke iránsk prezident Hasan Rúhání

V interview pre televíznu stanicu CNN odpovedala Haleyová na iránske obvinenia USA z podielu na teroristickom čine v Ahwaz a Rúhánímu odporučila, aby venoval pozornosť tomu, čo deje v jeho krajine.
“Oficiálna zástupkyňa USA (v OSN) povedala nedávno hrozné veci o teroristickom útoku v Ahwaz a urobila iránsku vládu zodpovednú za tento čin! Čo by si pomysleli Američania, keby sme povedali to isté o teroristickom čine z 11. septembra?” napísal Rúhání na Twitteri.
K teroristickému útoku v iránskom Ahwaz došlo v sobotu ráno počas vojenskej prehliadky. Podľa najnovších údajov presiahol počet mŕtvych 20 ľudí, a ďalších 60 osôb bolo zranených. Podľa informácie agentúry IRNA prevzala zodpovednosť za útok skupina Vlastenecké arabské demokratické hnutie v Ahwaz, ktorá má styky so Saudskou Arábiou.
Duchovný vodca Iránu ajatolláh Alí Chameneí vyhlásil, že za teroristickým útokom na vojenskej prehliadke v Ahwaz stoja štáty, ktoré konajú pod vedením USA. Minister zahraničia islamskej republiky Mohammad Džavád Zarifa tvrdil, že zodpovednosť za teroristický čin leží na “regionálnych sponzoroch terorizmu a na ich amerických inštruktoroch”.
 
Príspevok Rúhání skritizoval Haleyovú: Čo by si pomysleli Američania, keby sme povedali to isté o teroristickom čine z 11. septembra? zobrazený najskôr Hlavné správy.