Rudolf Schuster Harabinovi: Vydrž a uvidíme, ktorá strana nakoniec zvíťazí, či tí ktorí ťa ešte nepochopili, alebo tí ktorí už sú na tvojej strane

Košice 18. júna 2018 (HSP/Foto:HSP)
 
V piatok prebehli promócie na Vysokej škole bezpečnostného manažérstva v Košiciach. Fakulta udelila aj čestný doktorát sudcovi Najvyššieho súdu Štefanovi Harabinovi.

Na snímke exprezident Rudolf Schuster a sudca Najvyššieho súdu Štefan Harabin. V pozadí bývalí riaditelia prezidentskej kancelárie Jozef Sirotňák a Otto Sabo

V aule pomenovanej po akademikovi Čičovi sa procesie zúčastnil aj bývalý prezident Rudolf Schuster, ktorý vo svojom prejave povedal, že keď bol prezident, tak nemal so Štefanom Harabinom vždy rovnaké názory na určité veci, ale  jedno mu musí uznať aj dnes, že ako právnik a sudca Najvyššieho súdu bol vždy na mieste a vždy mal pravdu.
„Samozrejme v tej politike to tak chodí, že sú aj vyššie princípy ako sú právne a sudcovské.“ Schuster spomenul situáciu, keď sme vstupovali do EU, no náš vstup bol vtedy podmienený aj vstupom do NATO.

Na snímke uprostred Rudolf Schuster

„Bolo to ťažké a mali sme len takúto cestu, že bez NATO by nebola EU. Dnes už by sme mohli povedať, že prečo sme tam vstupovali. Spájam to s pánom doktorom preto, že si ho vážim, vždy si zachoval svoje odborné stanovisko a tam sa naozaj nemyli. Patri medzi tých sudcov Najvyššieho súdu, ktorý ako jeden z mála, ak nie jediný, vždy pomenuje veci tak ako sú a ako to bolo povedané, právnym spôsobom. Preto si ho budem vážiť a chcem mu z úprimného srdca zablahoželať, lebo je to jeho prvý čestný doktorát a práve tu v Košiciach kde študoval. On trocha rozdeľuje tú spoločnosť, ale chvalabohu nech rozdeľuje, nech oddeľuje tých čo pochopili, od tých ktorí až pozdejšie pochopia, že kde je pravda.“
Schuster na záver zaželal novo promovaným inžinierom s novým diplomom šťastný vstup do nového života a čerstvému držiteľovi čestného doktorátu Štefanovi Harabinovi nech sa mu darí.

Na snímke Rudolf Schuster

„Vydrž a uvidíme, ktorá strana nakoniec zvíťazí, či tí ktorí ťa ešte nepochopili, alebo tí ktorí už sú na tvojej strane. Takže život to ukáže, ale ja ti želám, aby to bolo víťazné, aby to bolo spravodlivé a najmä podľa zákonov Slovenskej republiky, ktoré by sme mali všetci dodržiavať.“
S prejavom potom vystúpil rektor VŠBM Marián Mesároš, ktorý ocenenému Štefanovi Harabinovi povedal, že jeho Vysoká škola počínajúc pedagógmi a končiac študentami stojí na strane jeho prajníkov a preto sa vedenie Vysokej školy bezpečnostného manažérstva na základe rozhodnutia vedeckej rady už koncom roka 2017 rozhodlo udeliť doktorovi Harabinovi  najvyššie ocenenie doktor honoris causa a tým ho prijať navždy do svojich radov a pokladať ho za človeka ku ktorému sa budú utiekať aj nasledujúce generácie našich študentov.
 
Príspevok Rudolf Schuster Harabinovi: Vydrž a uvidíme, ktorá strana nakoniec zvíťazí, či tí ktorí ťa ešte nepochopili, alebo tí ktorí už sú na tvojej strane zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)