Bratislava 31. mája 2018 (HSP/Foto: Screenshot video Facebook Spravodajské odbory RTVS)
 
Vo verejnoprávnej RTVS si pravdepodobne vydýchli. Výpoveď podalo spolu dvanásť tých najneobjektívnejších novinárov na čele s Zuzanou Kovačič – Hanzelovou, ktorá sa vo videu, ktoré títo novinári vypustili, štylizuje do polohy obete vedenia RTVS


Ide o redaktorov, ktorí sa dlhodobo kriticky stavali k vedeniu RTVS aj k šéfom spravodajstva. Počas dvojmesačnej výpovednej lehoty si budú zrejme čerpať dovolenky, takže postupne sa budú z rádiotelevízie vytrácať.
Ide o novinárov, ktorí absolútne neboli ochotní zobjektívniť svoje spravodajstvo a dať priestor aj iným názorom, ako tým, ktoré boli v zhode s ich myslením. Títo novinári pracovali systematicky pre opozíciu a presadzovali tie najextrémnejšie liberálne a neomarxistické názory. V zahraničnopolitickej oblasti zas tvrdošijne šírili americkú a probruselskú propagandu.
Konkrétne sú to redaktorka a moderátorka Zuzana Kovačič-Hanzelová, redaktori Pavol Kalinský, Filip Minich, Katarína Jánošíková, Simona Blehová, zahraničná redaktorka Alexandra Minich, bruselská spravodajkyňa Daniela Hajčáková, editori a on-line editori Peter Valovič, Tomáš Mrva a Katarína Kozinková, junior redaktorka Ivana Lövingerová a rozhlasová redaktorka Lucia Osvaldová.
Moderátor relácie “O päť minút dvanásť” Martin Strižinec medzi nimi nie je, ale po lete ho na moderátorskom poste nahradí bývalý šéfredaktor Trendu Jozef Hajko.
Pozrite si video, v ktorom odchádzajúci redaktori vyplakávajú  a obviňujú vedenie RTVS z rôznych hriechov.

Trojica z odchádzajúcich redaktorov ešte vystupovala aj za nové Spravodajské odbory RTVS, no generálny riaditeľ Jaroslav Rezník odmietol ich kľúčovú požiadavku, ktorou je “odvolať manažment spravodajstva”.
“RTVS sme mali, máme a budeme mať radi. Naše rozhodnutie sa nerodilo ľahko. Máme deti, hypotéky aj záväzky, ale hlavne – máme túto prácu veľmi radi. Nedokážeme ju však za týchto okolností v RTVS robiť rovnako svedomito ako doteraz. Čaká nás dvojmesačná výpovedná lehota. Ak sa generálny riaditeľ Jaroslav Rezník rozhodne odvolať manažment spravodajstva, sme ochotní sa dohodnúť na stiahnutí výpovedí,” píšu na sociálnej sieti redaktori.
Napätá situácia v RTVS panovala už vyše mesiaca. Vtedy redaktorka televízneho spravodajstva RTVS Zuzana Kovačič-Hanzelová na sociálnej sieti reagovala na fakt, že vedenie verejnoprávnej inštitúcie nepredĺžilo spoluprácu s niektorými redaktormi, ktorým skončili zmluvy. Vedeniu adresovali otvorený list o tom, že “vedenie spravodajstva sa snaží pretláčať hlúposti do vysielania”. Viac pozri TU.
K záležitosti sa vyjadril aj Peter Tóth, podľa ktorého “už Mika mal riešiť problém, ktorý reprezentuje Zuzana Kovačič-Hanzelová”. Viac pozri TU.
 
Príspevok RTVS sa konečne zbaví neobjektívnych novinárov. 12 dali výpoveď zobrazený najskôr Hlavné správy.