Nitra 22. februára 2019 (HSP/nitra.sk/Foto: Eugen Rusnák)
 
Mestskí poslanci a poslankyne v Nitre schválili špecifikáciu podmienok na tender, ktorý vyberie poskytovateľa služieb v mestskej autobusovej doprave (MAD), nakoľko zmluva so spoločnosťou Arriva Nitra, a.s. vyprší  koncom roku 2019

Na snímke mestská autobusová doprava

Schválené uznesenie potvrdilo zmeny. Priemerný vek vozovej flotily záujemcov v rámci tendra bol zvýšený z osem na desať rokov, najstarší autobus môže mať oproti pôvodným dvanástim až šestnásť  rokov.
Zmeny vysvetlila viceprimátorka Nitry Michaela Hefková: „Rozširujeme priestor na nastavenie kritérií, čo nám dáva možnosť nastaviť si rôzne variácie do verejného obstarávania, ktoré ukážu skutočné finančné dopady alternatív na mestský rozpočet.“
V poslaneckom pléne, v rámci diskusie boli aj  pripomienky nových nastavení podmienok verejného obstarávania  v (MAD) s tým, že celková suma môže byť nižšia, ale vyššie náklady budú na opravy a rekonštrukcie vozového parku.
„Starší autobus ešte na 70% funguje, takže dovoľme dopravcom, aby mali aj šestnásťročné  autobusy, ale nakoniec nás to dobehne,“ povedal v diskusii poslanec mestského zastupiteľstva Štefan Štefek.
Nové podmienky verejného obstarávania ale tiež zmenili aj pôvodné emisné normy. Záujemcovia o poskytovanie služieb vo verejnom záujme  v (MAD) musia spĺňať vyššie emisné štandardy, ktorými sú Euro V a VI.
Aj na základe týchto skutočností by poskytovateľ služieb v (MAD) v r. 2020 nemal mať vozový park technicky, ani emisne v horšej kvalite, ako je tomu doteraz.
 
 
Príspevok Rozšírili kritériá tendra na dopravcu v mestskej autobusovej doprave v Nitre zobrazený najskôr Hlavné správy.