Andermatt 26. decembra 2019 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/20minuten Switzerland)

Rozsiahlu záchrannú operáciu spustili vo štvrtok v švajčiarskom lyžiarskom stredisku Andermatt, kde pred poludním spadla priamo na zjazdovku mohutná lavína. S odvolaním sa na oznámenie polície o tom informovala agentúra DPA

Na snímke z videa horskí záchranári zasahujú po páde lavíny

Prinajmenšom šesť lyžiarov zasiahla mohutná lavína, ktorá spadla vo štvrtok priamo na zjazdovku v švajčiarskom lyžiarskom stredisku Andermatt. Dve z týchto osôb utrpeli ľahké zranenia, pričom spod lavíny ich vyslobodili záchranári. Zvyšní štyria ľudia vyviazli celkom bez zranení a z masy snehu sa dostali svojpomocne či tiež pomocou záchranárov, informovala s odvolaním sa na vyjadrenie miestnej polície agentúra DPA.

Hovorca miestnej polície Reto Pfister novinárom na tlačovej konferencii povedal, že v oblasti nebola nahlásená žiadna ďalšia nezvestná osoba. Dodal však, že pátracia akcia bude pokračovať až dovtedy, kým záchranári nepreskúmajú celú oblasť, ktorú zasiahla lavína. Tá bola podľa jeho slov dlhá 300 a široká 60 metrov.

Portál blick.ch uverejnil na svojej webstránke videozáznam, ktorý natočil jeden zo svedkov incidentu. Je na ňom vidieť masu snehu valiacu sa dolu svahom, na ktorom sa lyžuje viacero ľudí. Niektorí z nich lyžujú zjavne priamo v trase lavíny.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj