Praha 17. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/EPA/Filip Singer)
 
Rozsiahlu policajnú akciu na Letisku Václava Havla v pražskej štvrti Ruzyně vyvolal v nedeľu večer nález na palube lietadla smerujúceho z Británie. Letuška našla na toalete papierik, na ktorom bola namaľovaná bomba. Lietadlo museli prehľadať pyrotechnici, uviedol spravodajský portál Novinky.cz

Ilustračné foto

Po náleze papierika kapitán stroja informoval riadiacu vežu a na miesto vyslali policajtov, uviedla hovorkyňa cudzineckej polície Kateřina Rendlová.
Lietadlo letiace z britského mesta Manchester so 183 cestujúcimi na palube pristálo v Ruzyni vo večerných hodinách. K lietadlu dorazilo niekoľko policajných vozidiel, prišiel aj pyrotechnik a okolie zabezpečovali letiskoví hasiči.
Policajti museli v rámci stanovených postupov vypočuť všetkých cestujúcich, či nevideli niekoho podozrivého a podobne, a takisto preveriť batožinu v podpalubí i príručnú batožinu, vysvetlila hovorkyňa. Dodala, že žiadna bomba sa pri prehliadke lietadla nenašla.
Akcia sa skončila v nedeľu krátko po 22.30 h.
Podľa informácií portálu Novinky.cz prešli kontrolou aj všetci cestujúci. Letiskový personál údajne kontroloval pomocou röntgenu aj pasažierov z ďalších letov, ktoré dorazili do Prahy.
 
Príspevok Rozsiahla policajná akcia: V lietadle v Česku vyvolal paniku papierik s obrázkom bomby, všetci pasažieri museli vystúpiť zobrazený najskôr Hlavné správy.