Rozmary počasia v Rumunsku si vyžiadali i obeť a značné materiálne škody

Bukurešť 24. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DPA/Bernd Wuestneck)

Búrky sprevádzané prudkým nárazovým vetrom spôsobili v utorok značné materiálne škody v Rumunsku.
Z hlavného mesta krajiny Bukurešti hlásia desiatky vyvrátených stromov a poškodenie viac ako 40 motorových vozidiel. Hasiči tam mali plné ruky práce aj s odstraňovaním škôd po strhnutí striech objektov. Vyvrátený strom, ktorý dopadol v Bukurešti na vozidlo taxislužby, spôsobil ľahšie zranenia vodiča, pasažieri vyviazli bez ujmy na zdraví.
Ilustračné foto

Z Brašova prišla správa o tom, že vyvrátený strom vážne poškodil dve vozidlá záchrannej služby parkujúce na jej dvore. K zraneniam tu nedošlo. Prístav v Konstance preventívne uzavreli vzhľadom na rozbúrenú hladinu Čierneho mora.
V Temešvárskej župe došlo v dôsledku rozmarov počasia aj k dopravnej nehode s fatálnymi následkami. Poryv vetra sa tu stal osudným pre 53-ročného cyklistu, ktorého zhodil priamo pod vozidlá práve ho prebiehajúceho motorového vozidla.
Rumunskí meteorológovia síce predĺžili varovanie pred prudkým nárazovým vetrom pre Bukurešť a viaceré župy ležiace západne od metropoly až do utorka 23.00 h, avšak od stredy predpokladajú zmiernenie vetra i ukončenie zrážkového počasia.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.