Banská Bystrica 3. februára 2017 (HSP/Foto:Jozef Cvajniga)

Hokejisti Slovenska (univerzitný výber)  v doterajších prvých dvoch stretnutiach B skupiny zaznamenali dve víťazstvá a to s Veľkou Britániou 9:0 a potom 4:1 aj s USA. Teraz v poslednom stretnutí skupiny 3. februára nastúpia proti Kanade. Pred týmto súbojom sme oslovili asistenta trénera PaedDr. Lukáša OPÁTHA, PhD., ktorého sme požiadali o krátky rozhovor. 

Na snímke PaedDr.Lukáš OPÁTH, PhD. – asistent trénera reprezentácie Slovenska na XXVIII.SZU v Kazachstane a tréner účastníka EUHL UMB Hockey Banská Bystrica súčasný líder prebiehajúceho 3.ročníka EUHLNa snímke PaedDr.Lukáš OPÁTH, PhD. – asistent trénera reprezentácie Slovenska na XXVIII.SZU v Kazachstane a tréner účastníka EUHL UMB Hockey Banská Bystrica súčasný líder prebiehajúceho 3.ročníka EUHL

Ako ste teda spokojný s vývojom v našej B skupine a očakávali ste aj výhru s USA, alebo tá Vás prekvapila ?

Zatiaľ sme samozrejme spokojní. Neviem či nás výhra prekvapila, ale bol to náš jasný cieľ prvé dva zápasy vyhrať, aby sme mali jasné štvrťfinále. Teraz si už len pozíciu môžeme vylepšiť.

Podľa doterajšieho priebehu slovenská reprezentácia hoci ste nemali čas na zohratie jednotlivých útočných formácii tvorí jednoliaty kolektív. Ako by ste hodnotili ich výkony a kto svojím výkonom zo všetkých najviac výkonnostne vyčnieva.

Veľa času na prípravu sme nemali to je pravda. Kolektív sa nám od prvého dňa dáva do kopy a to je veľmi podstatná časť na úspech. Nerád by som spomínal nejaké mená, pretože tu máme viacerých hráčov ktorí sú veľmi kvalitní. Všetci hráči najmä v zápase s USA išli na 100%.  Veľmi nás potešil brankár Peter Pútec, ktorý odchytal výborný zápas.

Sme tesne pred rozhodujúcim stretnutím v skupine Slovensko – Kanada. Ako podľa Vás dopadne tento súboj a koho by ste si želali vo štvrťfinále play-off ?

Samozrejme ideme do zápasu, s tým že chceme uspieť. Do žiadneho zápasu nemôže ísť mužstvo s iným cieľom. Vieme, že nás čaká jeden z favoritov na víťazstvo turnaja a preto sme sa snažili čo najlepšie pripraviť. To je ťažko povedať, play – off je o niečom inom a každý zápas tam je ťažký.

Aký cieľ ste si tesne pred odletom stanovili a je podľa Vás možné ho aj splniť ?

V prvom rade sme si povedali, že musíme ísť od zápasu k zápasu a to sa aj snažíme. Ale pred začiatkom turnaja sme si povedali, že nebolo by na škodu, vrátiť sa s medailou.

Za rozhovor poďakoval Jozef Cvajniga