Bratislava 11. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Developeri HB Reavis a J&T Real Estate stiahli svoje žiadosti o udelenie štatútu významnej investície pre ich projekty v Bratislave
Premiér Robert Fico (Smer-SD) zobral na vedomie rozhodnutie developerov HB Reavis a J&T Real Estate, ktorí stiahli nateraz svoje žiadosti o udelenie štatútu významnej investície pre ich projekty v Bratislave.
Na snímke predseda vlády SR Robert Fico

“Dnes na porade mi bolo povedané, že ani jeden, ani druhý návrh na rokovaní vlády nebudú. Nebolo to vôbec konzultované s koaličnými partnermi. Ja som túto informáciu len dostal na vedomie dnes, že tieto veci nebudú na rokovaní vlády. To je všetko,” reagoval Fico na novinársku otázku, či sa tak stalo pre odpor koaličných partnerov.
Podľa Fica je preto dôležité, aby sa na stredajšom (13.12.) rokovaní kabinetu ponúkli témy, ktoré oslovia bratislavskú verejnosť. Avizoval, že hlavné mesto by malo dostať 13 miliónov eur na opravu ciest. Časť pomoci má byť nenávratná, zvyšok pôžička. Peniaze by mali smerovať aj do Slovenskej národnej galérie či Slovenského národného divadla.
Developeri HB Reavis a J&T Real Estate v pondelok stiahli svoje žiadosti o udelenie štatútu významnej investície pre ich projekty v Bratislave. Na brífingu to oznámil podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini (Smer-SD). O týchto žiadostiach tak v stredu nerozhodne ani vláda, hoci to bolo v pláne.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.