Bratislava 3. júna 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Kirsty Wigglesworth)

Britská spisovateľka J. K. Rowling, autorka kníh o Harrym Potterovi, avizovala štyri nové e-knihy súvisiace s mladým čarodejníkom

Na snímke britská spisovateľka J.K. Rowlingová

Skôr ako o plnohodnotné romány však pôjde o štyri mini príbehy týkajúce sa sveta kúziel. Čitateľom majú priblížiť folklór a mágiu v románoch o Harrym Potterovi. Podľa stránky Pottermore.com budú knihy “príležitosťou kompaktnejšie spoznať zaujímavé postavy a kuriózne udalosti zo skutočných dejín mágie”. Prvé dve vyjdú už koncom júna, ďalšie dve do konca roka. Dostupné budú spočiatku v angličtine, francúzštine, taliančine a nemčine.

J. K. Rowling je jednou z najznámejších a najúspešnejších autoriek súčasnosti. Slobodnú matku žijúcu zo sociálnej podpory preslávila séria kníh o mladom čarodejníkovi Harrym Potterovi, ktorá sa stala vôbec najlepšie predávajúcou sa knižnou sériou. Na základe príbehov o Potterovi vznikli rovnomenné filmy, v ktorých hlavného hrdinu bojujúceho proti zlu v podobe krutého lorda Voldemorta stvárnil Daniel Radcliffe. Rowling na motívy pôvodného príbehu napísala aj dielo Fantastické zvery a ich výskyt (2001). Pre dospelých napísala román Prázdne miesto (2012) a pod pseudonymom Robert Galbraith vydala romány Volanie kukučky (2013), Hodvábnik (2014) a V službách zla (2015).

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj