Londýn 10. augusta 2018 (HSP/Sputnik/Foto:facebook)
 

Jakob Rothschild vyjadril znepokojenie ohľadom globálneho finančného systému, ktorý vznikol po 2. svetovej vojne. Bankár poukázal na obchodnú vojnu USA a Číny a krízu eurozóny ako na kľúčové problémy, ktoré ohrozujú ekonomický poriadok.

Na snímke Jacob Rothschild

Vo svojom vyhlásení Rothschild napísal: „Počas obdobia okolo “11. septembra” (útok na dvojičky, pozn.red.) a finančnej krízy 2008 svetové mocnosti spolupracovali, postupovali spoločným prístupom. Kooperácia je dnes oveľa ťažšia. Ohrozuje to ekonomický a bezpečnostný poriadok, ktorý vznikol po 2. svetovej vojne.”
V ekonomike sa povojnový poriadok týka systému menového riadenia, ktorý viedol k rastu amerického dolára ako dominantnej meny.
„V tejto situácii je našou politikou zachovať našu obmedzenú angažovanosť voči cenným papierom a prijímať nové záväzky s veľkou opatrnosťou,” dodal Rothschild.
Investícia Rothschildovej spoločnosti RIT Capital má historicky nízke postavenie na akciovom trhu, a to 47 percent. Banková dynastia má obavy, že desaťročný stav na akciovom trhu by mohol skončiť.
 

Príspevok Rothschild je znepokojený novým ekonomickým poriadkom zobrazený najskôr Hlavné správy.