Praha 17. januára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Matthias Schrader)

Tomáš Rosický je pripravený na návrat do zostavy Sparty Praha

Český futbalista Tomáš Rosický je po dlhodobom zranení pripravený na návrat do zostavy Sparty Praha v jarnej časti sezóny. Definitívne ešte neuzavrel ani reprezentačnú kapitolu, hoci podľa vlastných slov už do národného tímu nepatrí.

Na snímke český futbalista Tomáš RosickýNa snímke český futbalista Tomáš Rosický

“Smerujem to k prvému zápasu jarnej sezóny, vyzerá to veľmi nádejne. Uvidíme, ako to bude pokračovať. Ešte chvíľu bude trvať, kým pôjdem naplno,” povedal pre portál idnes.cz o svojej rekonvalescencii po zranení achilovky. Pripravený chce byť už na februárový duel Európskej ligy v Rostove.

Tridsaťšesťročný Rosický podpísal v auguste so Spartou dvojročný kontrakt, ale zdravotné problémy mu na jeseň dovolili odohrať iba 18 minút.

Otvorené zostáva aj jeho ďalšie pôsobenie v českej reprezentácii. “Cítim, že už tam nepatrím. Koniec som neoznámil iba preto, že som nevedel, či po ME budem v kariére vôbec pokračovať. A neurobím to ani teraz. Keby som sa dostal do veľmi dobrej formy, keby chlapci mali zdravotné problémy a bol by problém mužstvo zostaviť, tak by som eventuálnu výpomoc zvažoval. Ale ako som povedal, cítim, že už tam nepatrím,” uviedol Rosický.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.