Washington 25. augusta 2017 (HSP/sputnik/Foto: TASR/AP- David J. Phillip)

Obyvatelia USA sú si navzájom väčším problémom než teroristi z Afganistanu, myslí si bývalý člen Snemovne reprezentantov a účastník primárok prezidentských volieb 2008 a 2012 Ron Paul
Na snímke kongresman Ron Paul

“Sami si vytvárame problémy vo vlastnej krajine, naši občania páchajú samovraždy a zabíjajú jeden druhého, ale je veľkou vzácnosťou, aby sa nejaký Američan stal obeťou emigranta z inej krajiny. Existuje veľká nenávisť voči nám v iných štátoch, ale Američania sa toho veľmi neobávajú,” povedal v éteri RT.

Podľa politika je vštepovanie myšlienky, že ak nebude bojovníkom kladený odpor, tak “prídu a zabijú nás” propagandou. “Som presvedčený, že keď si pohovoríte s viacerými Američanmi, pochopíte, že neschvaľujú to, čo sa deje, tiež neveria, že sa teroristi z Afganistanu môžu jednoducho u nás objaviť a začať vraždiť ľudí. Nestalo sa to nikdy a ani sa nestane.”
Paul tiež dodal, že podľa jeho mienky hlasujú občania USA vždy za tých kandidátov, ktorí sľubujú krajine mier a zmenu zahraničnej politiky USA. Ako príklad takéhoto kandidáta uviedol politik bývalého prezidenta Baracka Obamu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.