Paríž 10. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP/via AFP Photo/Eric Feferberg)
 
Francúzsky minister financií Bruno Le Maire uviedol, že protesty žltých viest spôsobili značnú ujmu spoločnostiam a národnému hospodárstvu. Počas protestov dochádzalo k rabovaniu obchodov a bánk. Turistické atrakcie zostali zatvorené

Pekáreň pri železničnej stanici Saint -Lazare v Paríži

Je to katastrofa pre obchod. Je to katastrofa pre našu ekonomiku,cituje Bloomberg Le Maireho, ktorý si v nedeľu prezeral obchody v Paríži deň po násilných protestoch.
Mnoho obchodov zostalo v Paríži zatvorených a prevádzkovatelia starostlivo zabednili okná a výklady. Obchodníci tak prišli o predvianočné víkendové tržby. Malí a strední podnikatelia v krajine už teraz prišli predbežne o zisk vo výške približne 11 miliárd eur.
Na niektorých miestach sa protestujúci snažili vytvoriť provizórne barikády za pomocou lavičiek, kontajnerov a tehál. Výtržníci taktiež vyrabovali golfový obchod a palicami rozbíjali výklady bánk.

Polícia v celej krajine zadržala okolo 1 700 ľudí. Iba v Paríži bolo zadržaných 920 ľudí
 

Príspevok Romantické výlety do Paríža minulosťou? Aktrakcie sú v meste pozastavené, obchody vyrabované, krajina má miliardové straty v ekonomike zobrazený najskôr Hlavné správy.