Bratislava 31. marca 2019 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)
 
Politológ Roman Michelko hodnotí  výsledok druhého kola prezidentských volieb. Bola úspešná demobilizačná kampaň Štefana Harabina, ktorý svojich voličov odhováral od toho, aby šli voliť? Mal vôbec Maroš Šefčovič šancu vyhrať? A aký argument zabral na voličov oboch kandidátov?

Na snímke Roman Michelko

Antikampaň Štefana Harabina nezabrala a jeho, teraz už bývalí voliči šli voliť. Podľa prieskumu, až 15 percent volilo Zuzanu Čaputovú, čomu Michelko nerozumie. Čo sa týka Maroša Šefčoviča, tu vyvstáva otázka, či by mu pomohlo, ak by začal kampaň o niekoľko mesiacov skôr. Podľa Michelka nie. Udivuje ho, že zaberá argument “lebo Fico”.
V dnešných veciach verejných tiež upozornil, že porovnávanie Čaputovej a Šefčoviča vyhlásením, že obaja kandidáti sú rovnakí nie je celkom správne, pretože Maroš Šefčovič je proti Istambulskému dohovoru. V dôsledku čoho ho podporil aj otec Marian Kuffa, ktorý otvorene povedal, že je proti a jasne špecifikoval, v čom je tento dokument zlý.
Čo sa týka voličskej účasti v oboch kolách prezidentských volieb. Kým v prvom kole bola 48 percent, v druhom bola už iba 42 percent. Až sedem krajov bolo za Čaputovu a iba jeden za Šefčoviča. A to práve Prešovský. Roman Michelko dnešné Veci verejné uzatvára tým, že víťazka prezidentských volieb, Zuzana Čaputová, horšia ako Andrej Kiska nebude. A až čas ukáže, či splní sľuby a ustojí tlaky, ktorým bude musieť určite čeliť.
Celú reláciu Veci verejné si môžete pozrieť tu.

 
Príspevok Roman Michelko: Veci verejné: Zhodnotenie druhého kola prezidentských volieb zobrazený najskôr Hlavné správy.