Paríž 31. mája 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Christophe Ena)
 
Slovenský tenista Martin Kližan neuspel v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. V pozícii kvalifikanta podľahol nasadenej tridsaťdvojke domácemu Francúzovi Gaelovi Monfilsovi 2:6, 4:6, 4:6, keď doplatil na príliš veľký počet nevynútených chýb. Jeho maximom na parížskej antuke zostáva 3. kolo z roku 2014.

Na snímke slovenský tenista Martin Kližan

Kližanovi nevyšiel úvod zápasu, keď v treťom geme stratil podanie a Monfils sa po potvrdení brejku ujal vedenia 3:1. Za stavu 4:2 sa Francúz pri pokuse dobehnúť loptičku pošmykol a po páde kríval na ľavú nohu. Kližan sa išiel osobne presvedčiť, či Monfils neutrpel zranenie, Francúz ho ubezpečil, že bude pokračovať v zápase. V siedmom geme Kližana opäť brejkol a prvý set sa stal jeho korisťou.
O osude druhého dejstva rozhodol Monfilsov brejk na 2:1. Za stavu 4:5 nevyužil Kližan tri brejkbaly na 5:5. V treťom sete videli diváci v podaní oboch hráčov šou, ktorá v mnohom pripomínala exhibíciu. Kližan i Monfils predviedli plejádu stopbalov i ekvilibristických kúskov. V koncovke mal napokon navrch Monfils, ktorý odplatil Kližanovi prehru z finále halového turnaja ATP v Rotterdame z roku 2016. V dueli o postup do osemfinále nastúpi proti ôsmemu nasadenému Belgičanovi Davidovi Goffinovi.
 
Muži – dvojhra – 2. kolo:
Gael Monfils (32-Fr.) – Martin KLIŽAN (SR) 6:2, 6:4, 6:4
 
Príspevok Roland Garros: Kližan prehral v 2. kole dvojhry s Monfilsom zobrazený najskôr Hlavné správy.