Vysoké Tatry 16. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Oliver Ondráš)

Nárast turistov v regióne Vysokých Tatier stúpa. Uplynulý rok možno považovať za doteraz najúspešnejší z hľadiska návštevnosti jednodňových aj ubytovaných klientov, keď vo Vysokých Tatrách prelomili všetky doterajšie rekordy od vzniku samostatnej republiky

TASR o tom informovala zastupujúca výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry Lucia Blašková.

Ilustračné foto

V uplynulom roku v regióne Vysokých Tatier zaznamenali nárast domácich návštevníkov. “Percento hostí zo Slovenska sa dostalo až na hranicu 64 %. Zo zahraničných turistov sú to Česi, ktorých počet takisto významne narástol a top trojicu dopĺňajú Poliaci,” povedala Blašková.

Propagácia Vysokých Tatier v súvislosti s leteckými linkami, ktoré priamo spájajú Poprad so svetom, prináša výsledky. Podľa Blaškovej to vidieť na návštevnosti a obsadenosti liniek, nielen v celoročnom spojení s Londýnom, ale aj počas zimy. “Hlavne Riga ako spojenie s Pobaltím.

novinkou tejto sezóny je aj letecká linka do Kyjeva, ktorá preukázala opodstatnenie svojej existencie. Okrem toho dobrou správou je aj významne stúpajúca krivka návštevnosti z Maďarska a Rumunska. Je to pre nás dôkaz toho, že Vysoké Tatry majú svoje stále miesto na mape dovolenkových destinácií v strednej Európe, ale sú zároveň lákadlom aj pre nových turistov a dovolenkárov aj z exotickejších krajín, ako je Južná Kórea,” poznamenala zastupujúca výkonná riaditeľka. Rok 2016 priniesol aj zvýšenie návštevnosti hostí z Izraela.

Nárast turistov miestna OOCR pripisuje aj množstvu vydarených podujatí. Ako doplnila Blašková, najnavštevovanejšiu zimnú atrakciu v tatranskom prostredí na Hrebienku, Tatranský ľadový dóm, môžu návštevníci vidieť do konca tatranskej zimy.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.