Soul 26. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Lee Su-kil/Korea Pool Photo via AP)
 
Druhé tohtotýždňové kolo stretnutia rodín rozdelených vojnou na Kórejskom polostrove z rokov 1950-53 sa v nedeľu po troch dňoch skončilo v Diamantových horách na východe Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR).

Viac ako 300 starších Juhokórejčanov z dovedna 81 rodín sa po dojemných chvíľach strávených so svojimi príbuznými žijúcimi v Severnej Kórei vydalo autobusmi späť domov

Viac ako 300 starších Juhokórejčanov z dovedna 81 rodín sa po dojemných chvíľach strávených so svojimi príbuznými žijúcimi v Severnej Kórei vydalo autobusmi späť domov.
V posledný deň stretávok mali členovia rozdelených rodín tri hodiny času na rozlúčku, avšak ako sa čas odchodu blížil, slzy bolo vidno u každého z nich, približuje agentúra Jonhap. Pre mnohých starších Kórejčanov išlo o poslednú šancu vidieť svojich odlúčených, často aj najbližších príbuzných.
Počas týchto stretnutí sa rozdelené rodiny zišli dokopy 12-krát. Ďalšie kolo podobných rodinných podujatí plánujú Južná a Severná Kórea na koniec októbra, pretože diplomatické vzťahy medzi oboma bývalými rivalmi a nepriateľmi sa aj naďalej utužujú, analyzuje agentúra DPA.
 
Príspevok Rodiny z Južnej Kórey sa po stretnutí s príbuznými vrátili domov zobrazený najskôr Hlavné správy.