Paríž 18. marca 2017 (HSP/Foto: TASR/AP-Michel Euler)

Hororovú scénu zažili v piatok doobeda obyvatelia XI.parížskeho obvodu. V priestoroch modernej budovy na Rue de Montreuil tridsaťročný muž podrezal svojho otca a brata. Parížska prefektúra vylúčila, že  sa v tomto prípade jedná o terorizmus a prípad označila ako dvojitú vraždu v rodinnom spore založenom na „radikalizácii.“

Francúzska polícia zabezpečuje vchod budovy v Paríži po tom, čo zadržali muža, ktorý podrezal otca a brata

Podľa vyšetrovateľov udalosti mal  muž tesne pred činom predniesť „vyhlásenia súvisiace s radikálnym islamom“. Polícia útočníka previezla na psychiatriu. Denník Le Figaro dal priestor očitým svedkom udalosti, ktorí uviedli:

“Počul som krik v arabčine. Keď som sa pozrel von oknom, ktoré vedie na dvor, uvidel som horor: muž oblečený v dželabe zabíjal iného muža nožom. Neodvážil som sa zasiahnuť, okrem toho už aj tak bolo príliš neskoro. Ale zbehli sa tam ostatní ľudia. Mohol to byť masaker…“, cituje denník svedka.

Svedok uvádza, že počul ako vrah tesne pred činom predniesol vyhlásenia súvisiace s radikálnym islamom. Iní svedkovia uvádzajú, že vraha počuli kričať „Allah akbar“.

Keď polícia dorazila na miesto činu našla vraha kľačať pri telách tela svojich obetí recitujúc moslimské modlitby.

Ďalší zo svedkov, 50 ročný Anthony, ktorý v inkriminovanom čase šiel vyvenčiť psa, pre denník Le Figaro uviedol: “Stretol som vraha, jeho biela dželaba bola celá od krvi, mal bradu, mohol mať tak 25-30 rokov. Nikdy predtým som ho tu nevidel.“ Muž pokračoval: “Keď som zišiel dolu zo svojho bytu, videl som telo v šortkách a tričku ležať na dvore, po zemi tieklo veľmi veľa krvi.“…

Obyvatelia budovy uvádzajú, že vrah nebýval s rodičmi a v poslednej dobe sa zradikalizoval, čo sa však jeho rodičom nepáčilo. Tí následne radikalizáciu mladého muža oznámili aj úradom.

Bohužial, to nie je jediný prípad, ktorý sa odohral v piatok v Paríži. V X. obvode bol brutálne napadnutý mladý muž troma útočníkmi. Obeť utŕžila niekoľko rán nožom do hrudníku a brucha. Zranenia sú veľmi vážne a jeho život je v ohrození. Útočníci sú stále na úteku.

Katarína Hanzlíková