Ottawa 14. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Arshad Butt)

Kanadsko-americká rodina, ktorú vyslobodili tento týždeň zo zajatia militantov v Pakistane, sa vrátila v piatok do Kanady. Agentúra AP informovala, že Kanaďan Joshua Boyle, Američanka Caitlan Colemanová a ich tri malé deti cestovali lietadlom z Islamabadu cez Londýn do Toronta, pričom ich sprevádzali pracovníci ministerstva zahraničných vecí Spojených štátov.
Ilustračné foto

Rodinu privítali v Kanade päť rokov po tom, ako Boyla s Colemanovou uniesli na území Afganistanu militanti napojení na radikálne hnutie Taliban. Všetky tri deti sa narodili v zajatí.
Boyle poskytol agentúre AP rukou písané vyhlásenie, v ktorom vyjadril nesúhlas so zahraničnou politikou Spojených štátov. Uviedol pritom, že Boh dal “jemu a jeho rodine bezpríkladnú húževnatosť a odhodlanie”.
Pakistanskí predstavitelia informovali, že vojaci v stredu vyslobodili túto rodinu po krátkej prestrelke s militantmi, ktorí zajatcov presunuli cez hranicu z Afganistanu. Podľa Islamabadu bola záchrana možná aj vďaka spravodajským informáciám z Washingtonu.
Pár uniesli v októbri 2012, keď bol na ceste, ktorá ho zaviedla do Ruska, Kazachstanu, Tadžikistanu, Kirgizska a napokon do Afganistanu. Vyslobodenie rodiny privítal aj americký prezident Donald Trump, ktorý ocenil Pakistan za jeho ochotu “urobiť viac pre zaistenie bezpečnosti v regióne”.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.