Rodina prinútená odstrániť vianočnú dekoráciu – meno Ježiš, pretože pre ich suseda to bolo “ofenzívne”

Pennsylvánia 30. decembra 2017 (HSP/Foto: TASR – Dano Veselský)

Asociácia majiteľov bytov prikázala rodine z Pennsylvánie, aby odstránila svoju vianočnú výzdobu – meno Ježiš s jasličkami, pretože jeden zo susedov považoval výzdobu za „ofenzívnu“
Malý Ježiško v jasličkách

Mark a Lynn Wivellovci z Adams County uviedli: „Ako súčasť našej vianočnej dekorácie sme zobrazili meno Ježiš, pretože naša rodina verí, že podstatou tohto obdobia je oslava Jeho narodenia,“ uvádza Fox43.
Avšak, asociácia majiteľov bytov zjavne nesúhlasí. Rodine oznámila, aby odstránila meno Ježiš po tom, čo sa ich sused sťažoval, že zobrazenie je pre neho „ofenzívne.“ Asociácia tiež tvrdí, že dekorácia porušuje pravidlá vianočnej výzdoby, uviedli USA Today.

„Po tom, čo sme sa na výzdobu pozreli bližšie, usúdili sme, že nie je v súlade s bežnou vianočnou dekoráciou,“ uviedol prezident asociácie Bud Vance pre Gettysburg Times.
Rodina Wivellovcov však trvá na tom, že pravidlá dodržali a uviedla, že neplánuje nápis odstrániť do 15. januára, keď požaduje asociácia odstrániť všetku vianočnú výzdobu.
„Keď sa táto udalosť udiala, naozaj sme boli šokovaní,“ uviedla Lynn Wivellová.
„Ľudia sa cítia urazene z rôznych dôvodov. No to, že sa vám niečo nepáči, neznamená, že sa zmení celý svet, len aby vám vyhovel, takže povedal by som, prosím buďme viac tolerantní,“ dodal Mark Wivell.
Viktória Dandarová

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)