Na obrad prišli mnohí hudobníci a kolegovia, napríklad Pavol Hammel, Janko Lehotský, textár Kamil Peteraj či režisér Juraj Nvota. Kazateľ Daniel Pastirčák stál pri Mariánovi Vargovi do posledných chvíľ, bol jeho priateľom, dôverníkom aj duchovnou oporou. Spolu s Ladislavom Snopkom pripravovali aj scenár poslednej rozlúčky.

Rozlúčka s Mariánom Vargom

Zdroj: TASR/Martin Baumann

V kostole Cirkvi bratskej zaznelo Moyzesovo kvarteto a Pavol Hammel zaspieval na rozlúčku pieseň Ľalia poľná.

„Vždy si bol krehký človek, veľké dieťa s uličníckym úsmevom. Tvojím odchodom všetci strácame, no najviac stráca Janka (pozn. manželka M.Vargu), ktorá ti dala všetko, s ktorou ste boli jedna bytosť,“ lúčil sa s Mariánom Vargom kazateľ Pastirčák. 

Poctu umelcovi pripravuje aj Slovenská filharmónia. Generálny riaditeľ filharmónie Marian Lapšanský bol totiž s Vargom spolužiak na konzervatóriu: „Na Bratislavských hudobných slávnostiach uvedieme dávno plánovanú skladbu Mariána Vargu s názvom Musica Concertante, ktorá umožní trochu netradičný pohľad na tohto skladateľa. Koncert bude na programe v stredu 11. októbra.“ 

Ďalší jeho priatelia, violončelista Jozef Ľupták a hudobník Michal Kaščák pripravujú spomienkový koncert na september. Mali by na ňom vystúpiť Prúdy, Collegium Musicum a Bez ladu a skladu.