New York 24. mája 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Andres Kudacki)
 
30-ročnému Michaelovi Rotondovi z New Yorku súd nariadil odsťahovať sa od rodičov, ktorí naňho až podali žalobu po viacerých jeho odmietaniach odísť z rodičovského domu, píše The Independent

Ilustračné foto

Rodičia Mark a Christina Rotondo podali žalobu proti svojmu dospelému synovi Michaelovi za to, že sa odmietal od nich odsťahovať, ako to býva v amerických rodinách zvykom.
Michael žil so svojimi rodičmi posledných osem rokov “bezplatne” a trval na tom, aby rodičia ešte počkali pol roka, aby si našiel niekde bývanie. Sudca Najvyššieho súdu Donald Greenwood však nesúhlasil a vydal príkaz na vysťahovanie. Michael toto rozhodnutie sudcu označil za “poburujúce”.
Jeho rodičia pristúpili k obžalobe po viacerých naliehaniach na svojho syna, aj v písomných podobách, aby sa odsťahoval. Keď Michael odmietal, napísali aj oficiálny list a požiadali právneho zástupcu, aby vyhotovil oznámenie o vysťahovaní. Dávali mu dokonca aj 1 100 dolárov ako pomoc s nákladmi na nový byt a ponúkli mu aj pomoc pri hľadaní nového bytu a peniaze na opravu rozbitého auta.
Celkovo spísali päť oznámení v priebehu dvoch mesiacov.
“Michael, po diskusii s tvojou matkou sme sa rozhodli, že musíš ihneď opustiť tento dom. Je aj taká práca pre tých, ktorí majú aj malú pracovnú prax ako ty. Musíš pracovať!” písalo sa v liste, čo vo februári zverejnil New York Post.
Michael na súde tvrdil, že vedie vlastné podnikanie, ktoré je “lepšou voľbou preňho ako práca na plný úväzok”, ale k podrobnostiam sa nechcel vyjadrovať. K výdavkom na domácnosť neprispieval a ani nepomáhal s domácimi prácami.
 
Príspevok Rodičia sa odmietli starať o syna. Mal však už 30 a odchod z rodného hniezda mu musel nakoniec nariadiť až súd zobrazený najskôr Hlavné správy.